” Przemyśl – miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim, położone nad Sanem przy ujściu Wiaru. Według danych z 1 stycznia 2018 Przemyśl liczył 61 808 mieszkańców.Wikipedia”

Przemyśl jest perłą Podkarpacia, często zwany “małym Krakowem” . Jest to jedno z najstarszych miast Polski. Położone jest w urokliwej okolicy wzniesień i pięknej przyrody. Przez miasto przepływa rzeka San.

Przemyśl to istotny węzeł komunikacyjny – trasa międzynarodowa E40, A4 przejście graniczne z Ukrainą w Medyce, duża, graniczna stacja kolejowa (Przemyśl Główny). Miasto jest siedzibą kilku instytucji o znaczeniu ponadlokalnym: podkarpackiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, urzędu celno-skarbowego, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, archiwum państwowego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Przemyśl w czasie I Wojny Światowej był trzecią co do wielkości twierdzą w Europie. Twierdzę wzniosło cesarstwo Austro-Węgierskie. Do dziś w Przemyślu można odwiedzać te obiekty architektury wojennej.

Dzięki lokalizacji Przemyśla jest to dogodne miejsce dla firm operujących na terenie Europy Wschodniej.

Przemyśl posiada jeden z najstarszych w Polsce zespół staromiejski. W Przemyślu znajduje się setki zabytków. Co roku odnotowuje się wzrost turystki w Przemyślu. W Przemyślu znajduje się stok narciarki oraz liczne ścieżki rowerowe.

Firma PS Laweta Sp. z o.o. świadczy na terenie Przemyśla usługi transportowe oraz pomocy drogowej. Posiadamy rozbudowane zaplecze serwisowo-transportowe. Dzięki lokalizacji naszej bazy w Przemyślu jesteśmy w stanie dotrzeć niemal natychmiast do przejścia granicznego Medyka-Szeginie. Nasze doświadczenie pozwala na szybkie i sprawne udzielenie pomocy drogowej dla pojazdów ciężarowych i autobusów.

Zachęcamy do zapoznania się z Historią tego pięknego królewskiego miasta bo na prawdę warto !

Pomoc drogowa Przemyśl
Pojazd zabezpieczenia technicznego.
Pomoc drogowa przemyśl laweta
Laweta niskopodwoziowa do przewozu pojazdów ciężarowych oraz autobusów.
Pomoc drogowa Przemyśl
Pojazd do przewozu naczep.
Pomoc drogowa Przemyśl
Rynek Starego Miasta w Przemyślu
Pomoc drogowa Przemyśl
Obwodnica Przemyśla wylot w kierunku Rzeszowa.
Pomoc drogowa Przemyśl
Wieża zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu
Pomoc drogowa Przemyśl
Plac Orląt Przemyskich

W Przemyślu prężnie działają firmy o zasięgu międzynarodowym takie jak: Inglot, Kazar, Sanwil, Fanina, Fibris, Polna,Albatros, Eurobus, Stylinart., odlewnia dzwonów Felczyński. Przemyśl jest znany również z produkcji fajek. Firma o największym zasięgu międzynarodowym to Inglot, producent kosmetyków kolorowych który posiada swoje sklepy na wszystkich kontynentach. Największą firmą transportową w mieście jest firma Stylinart która posiada około 100 zestawów ciągników z naczepami w tym wyspecjalizowanymi.

Przemyśl jest ważnym węzłem kolejowym zarówno pasażerskim jak i towarowym. Z Przemyśla odjeżdżają pociągi pasażerskie do Berlina, Lwowa, Odessy. W planach są połączenia bezpośrednie również do Pragi które chce realizować Czeski , prywatny przewoźnik Leo Expres.

W czasach średniowiecza w okolicach Przemyśla wydobywano sól ze źródeł solankowych i eksportowano ją na terenie całej Europy.

Przemyśl otaczają góry Pogórza Przemyskiego które były po drugiej wojnie światowej eksplorowane przez zbrodnicze ukraińskie organizacje OUN-UPA które mordowały polaków w okrutny sposób. Konflikt ukraińsko-polski rozwiązała akcja Wisła.

Kod pocztowy Przemyśla to 37-700 . Przemyśl leży w dolinie . Na wzgórzach Winna Góra oraz Zniesienie znajdują się atrakcyjne punkty widokowe. Przez Przemyśl przechodzi krajowa ścieżka rowerowa Green Velo z rozbudowaną infrastrukturą rowerowo – wypoczynkową. Miasto otaczają liczne rezerwaty przyrody , a miasto jest często traktowane przez turystów jako baza wypadowa na Ukrainę i w Bieszczady.

Stylinart Serwis pomoc drogowa warsztat mechanik
Stylinart Serwis , jeden z serwisów współpracujących z PS Laweta Sp. z o.o.

Blisko Przemyśla znajduje się największe przejście piesze Medyka – Szcheginie. Dzięki bliskości przejścia granicznego do Przemyśla codziennie przybywa tysiące mieszkańców Ukrainy w celach zakupowych, handlowych oraz usługowych .

Przemyśl jest ważnym ośrodkiem religijnym – w Przemyślu znajduje się seminarium duchowne oraz liczne ośrodki administracyjne chrześcijan oraz grekokatolików.

Niestety miasto Przemyśl w ostatnim czasie przeżywa zapaść gospodarczą, wyludnia się i degraduje z powodu nie najlepszego zarządzania miastem w ostatniej dekadzie. Mieszkańcy Przemyśla dali jasny sygnał w wyborach na prezydenta i radnych w 2018 kiedy to w spektakularny sposób odsunięto od władzy poprzednich rządzących którzy uzyskali zaledwie kilka procent poparcia. Mieszkańcy Przemyśla postanowili oddać władze ludziom młodym i nie mających wcześniejszego doświadczenia politycznego z nadzieją ,że stary, skostniały i pełen układów system zostanie rozbity,a miasto Przemyśl odzyska dawną świetność.

Największą imprezą w Przemyślu organizowaną przez miasto jest Wincentiada , święto patrona miasta Przemyśla – św. Wincenta. W tym czasie w Przemyślu odbywają się koncerty oraz spektakle które gromadzą tysiące ludzi. Dużym wydarzeniem w mieście jest również święto fajki podczas którego organizowany jest międzynarodowy konkurs w paleniu fajki. W mieście znajduje się specjalne muzeum dzwonów i fajek.

Jeżeli utkniesz w naszym pięknym mieście Przemyślu i potrzebujesz pomocy drogowej, holowania lub lawety dzwoń do nas o każdej porze !

Zapraszamy do skorzystania z usług transportu pojazdów oraz pomocy drogowej w mieście Przemyśl.